Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Spausdinti

Belgija – efektyvaus atliekų perdirbimo pavyzdys

Europos Sąjunga siekia, kad valstybės narės iki 2025 m. perdirbtų 50 % visų namų ūkio plastiko pakuočių. Panašu, kad Belgija šį tikslą pasieks daug greičiau.

Nuo 2018 m. plastiko pakuotes belgai pradėjo rinkti į didesnės talpos maišus, todėl surinktų šios rūšies atliekų kiekiai šalyje gerokai išaugo. Kitąmet Belgijoje pradės veikti 5 nauji atliekų rūšiavimo centrai, o iki 2022 m. planuojama pastatyti 3 naujas plastikinių pakuočių atliekų perdirbimo gamyklas.

Plastiko atliekos bus perdirbamos į naujus plastikinius butelius, granules ir kitas medžiagas, naudojamas įvairiems pramoniniams tikslams šalies rinkoje.
Per beveik 4 metus technologiniai ir centralizuoti sprendimai belgams leis perdirbti praktiškai visas buityje susidarančias plastiko pakuočių atliekas anksčiau nei šiam tikslui numatytas ES terminas.

Efektyvus atliekų perdirbimas ir žiedinė ekonomika suteikia vertę valstybei ir jos gyventojams bei sukuria puikias galimybes verslui. Tam reikalingi bendri valstybės ir savivaldos institucijų sprendimai, verslo atstovų ir atliekų savininkų įsitraukimas.

Daugiau informacijos apie Belgijos atvejį – komentare pateiktose nuorodose:

https://bit.ly/3mE91NG

https://bit.ly/34wRsc0

https://bit.ly/3rmYGJi

https://bit.ly/3mDIJuN

Nuotraukos – iš šų informacinių portalų.

 

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.