Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Spausdinti

Kaip tvarkyti žaliąsias atliekas?

Bundanti gamta įkvepia tvarkyti aplinką. Todėl pavasarį gyventojų sukauptų atliekų „asortimentas“ gerokai prasiplečia – atsiranda ne tik daugiau įprastų buitinių atliekų, bet ir ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ (bioskaidžių atliekų) – želdynų augalų lapų, nupjautos žolės, piktžolių, smulkių šakų, augalų šaknų, kitų augalinės kilmės atliekų.

Žaliųjų atliekų NEGALIMA IŠMESTI Į BUITINIŲ ATLIEKŲ KONTEINEIRIUS, kurie yra skirti mišrioms ir rūšiuojamų pakuočių atliekoms. NEPALIKITE JŲ IR ŠALIA KONTEINERIŲ!

KODĖL SVARBU TINKAMAI TVARKYTI ŽALIĄSIAS ATLIEKAS?

Jei šios atliekos patenka į mišrių atliekų ar rūšiuojamų pakuočių atliekų konteinerius, jie greitai užsipildo ir didėja išvežamų atliekų kiekis. Sumaišytos su mišriomis atliekomis jos pradeda greičiau pūti, skleidžia nemalonius, o pakuočių atliekos tampa netinkamos perdirbimui.

Jei žaliosiomis atliekomis užterštas individualiai naudojamas konteineris, atliekų vežėjas turi teisę jo neištuštinti tol, kol nebus pašalintos žaliosios atliekos. Jei žaliosiomis atliekomis užterštas bendro naudojimo mišrių atliekų konteineris – ieškoma atliekų tvarkymo pažeidėjų. Žaliąsias atliekas griežtai draudžiama šalinti sąvartynuose, todėl jos turi būti atskiros.

KAIP TINKAMAI TVARTKYTI ŽALIĄSIAS ATLIEKAS?

Kad tvarkydami vieną aplinkos vietą, neužterštume kitos, nepalikite žaliųjų atliekų prie bendro naudojimo konteinerių.

Nedeginkite jų ir savo sklypuose ar kitose teritorijose – deginimas kelia gaisrų riziką ir teršia orą (žaliųjų atliekų deginimas pažeidžia aplinkos apsaugos reikalavimus ir užtraukia baudą).

Daugiabučių namų kiemuose šiomis atliekomis privalo pasirūpinti teritoriją tvarkančios įmonės. Geriausia organizuoti jų tvarkymą ir išvežimą susiderinus su seniūnija arba namų bendrija. Privačių namų ir sodų bendrijų nariai turi patys pasirūpinti tinkamu žaliųjų atliekų tvarkymu.

Žaliąsias atliekas kaupkite specialiuose maišuose, nesumaišykite jų su kitomis atliekomis. Tvarkydami aplinką bendro naudojimo teritorijoje jas sudėkite į maišus. Naudokite ne juodos spalvos maišus, nes tokiuose maišuose dažniausiai sudedamios mišrios atliekos. Jei juodus užrištus maišus paliksite viešoje vietoje, aplinkos tvarkytojai gali suprasti, kad juose yra sudėtos mišrios atliekos ir tuomet jos gali patekti į mišrių atliekų konteinerius.

KUR GALIMA PRIDUOTI ŽALIĄSIAS ATLIEKAS, Į KĄ KREIPTIS?

Vilniaus miesto gyventojai dėl žaliųjų atliekų išvežimo paslaugų gali kreiptis į atliekų surinkėjus:

Žaliosios atliekos priimamos VAATC aikštelėse (artimiausios aikštelės Vilniaus m. gyventojams: Lentvario – mob. +370 687 29 596; Pakryžės – mob. +370 680 13 643).

 

Esant galimybei žaliąsias atliekas galima kompostuoti. Teisingai kompostuojant jos suteikia didesnę naudą kaip natūrali dirvožemio trąša.

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.