Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Spausdinti

Dovanojame ąžuoliukus ir kviečiame kartu kurti žaliąjį Vilnių

Šiandien intensyvaus eismo Olandų gatvėje pasodinome ąžuoliukus. Šie ąžuoliukai – įmonės darbuotojų dovana miestiečiams, kurie atsakingai tvarko atliekas ir jas mažina atsisakydami popierinių sąskaitų.

Tokiu būdu prisijungėme prie Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvos „Apsodinkime Vilnių“, kuri skatina rūpintis švaresniu bei žalesniu miestu.

Įmonės vadovė Justina Prunskienė sako, kad šis medžių sodinimas – tai siekis paskatinti gyventojus tapti švaresnio ir žalesnio miesto kūrėjais.

„Kasdien rūpinamės miesto švara, siekiame, kad vilniečių aplinka taptų malonesnė bei draugiškesnė ir žmonėms, ir gamtai. Šie ąžuoliukai – tai mūsų dovana miestiečiams, kurie atsakingai tvarko savo atliekas ir atsisako popierinių sąskaitų, taip prisidėdami prie bendro atliekų mažinimo. Medelių sodinimo idėja gimė pastebėjus, kad pastaruoju metu gyventojų lankomumas įmonės tinklapiuose išaugo dvigubai, kad vis daugiau rinkliavos mokėtojų naudodamiesi savitarna atsisako popierinių mokėjimo pranešimų, kurių kasmet išsiunčiame apie 300 tūkst. Tad norėdami padėkoti miestiečiams ir kartu paskatinti dar aktyviau rūpintis taršos mažinimu, nusprendėme savo asmeninėmis lėšomis mieste pasodinti ąžuoliukus“, – pažymi VASA vadovė. Pasak jos, šią iniciatyvą įmonė ketina tęsti ir ateityje, siekdama atkreipti gyventojų dėmesį į aplinkosaugą, švaraus ir žalio miesto kūrimą.

„Kviečiame gyventojus pirmiausia pradėti nuo mažų dalykų – tvarkingai rūšiuoti atliekas, mesti jas tik į konteinerius, nepalikti šalia jų ar kitose vietose ir prisidėti prie gamtos puoselėjimo dar plačiau – įsitraukiant į miesto savivaldybės paskelbtą iniciatyvą „Apsodinkime Vilnių“ – sodinant medžius ar kitą augmeniją“, – sako J. Prunskienė.

Sostinės gyventojus kviečia kurti žalesnį Vilnių

Judrioje sostinės gatvėje susodinant ąžuoliukus VASA prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvos „Apsodinkime Vilnių“. Medžių sodinimo akcijoje dalyvavęs Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ragina gyventojus aktyviai prisidėti prie žalesnės sostinės kūrimo.

„Vilnius priklauso gyventojams ir kaip savo miesto šeimininkai, visi galime prisidėti prie žalesnės miesto vizijos įgyvendinimo. Viena vertus, kalbu apie galimybę prisidėti prie želdynų kūrimo, kita vertus – apie gyvenimo būdą: pasirinkimą rūšiuoti, mažiau vartoti ir mažiau išmesti, taip pat rinktis skaitmenizuotas paslaugas. Tik besirūpindami aplinka visapusiškai galėsime kalbėti apie tvarų ir jaukų Vilnių“, – prie iniciatyvos prisidėti kviečia V. Benkunskas.

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva „Apsodinkime Vilnių“ gyventojai skatinami bendruomenėse nuspręsti, kaip augmenija pagyvinti įvairias urbanistines sostinės vietas. Vilniečiai kviečiami atkreipti dėmesį į skverus, aikšteles, kur augalai galėtų suteikti jaukumo, ar vietas šalia gatvių bei greitkelių, kur medžiai sulaikytų sklindantį garsą.

Želdinimo idėjas siūlančioms bendruomenėms sostinės savivaldybė teiks konsultacijas, padės sutvarkyti būtinus formalumus, suteiks medžiagų ar kitokia pagalba prisidės prie pasirinktų vietų pagyvinimo augmenija.   

 

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.