Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Spausdinti

Į tekstilės atliekų konteinerius išmesti rūbai tapo spektaklio scenografija

Kai ankstyvą pavasarį į VASA kriepėsi scenografė Elžbieta Kvašytė ir papasakojo apie kuriamą spektaklį, nedvejodami sutikome padėti. Spektaklio „Derybos“ scenografijai jo kūrėjai panaudojo Vilniuje surenkamas tekstilės atliekas. Tuo tikslu buvo ištuštinti keli tekstilės atliekų konteineriai.

Šis sprendimas ir tiesiogine, ir filosofine prasme atskleidė pagrindinę spektaklio temą ir jo idėją – sumaterialėjusios visuomenės vartotojiškumą ir jo destrukcišką poveikį mūsų planetai.

Pasak spektaklio kūrėjų, dar prieš prasidedant pandeminiam laikotarpiui kilusi idėja realizavosi karantino kontekste ir pakvietė žiūrovus pasinerti į derybas su pačiu savimi. Šių dienų pasaulis yra nenutrūkstamose derybose, kuriose vienoje pusėje – visuomenės vartotojiškumas ir materialiniai lūkesčiai, o kitoje – mūsų planeta susidurianti su negrįžtamais pokyčiais.

Visuomenė slepiasi po socialine ir ekonomine sistema, pagrįsta vis didesniu materialinių gėrybių bei paslaugų vartojimu, o perkamoji galia laikoma vienu svarbiausių žmogaus gyvenimo gerovės rodiklių. Tai tik nusako hedonistinį požiūrį, ir gero gyvenimo gamtos sąskaita kainą.

Kūrybinė komanda svarsto: ar vartotojiška kultūra prasideda ten, kur nustoja egzistuoti autentiškumas. Spektaklio idėjos autorė režisierė Viktorija Bobinaitė svarsto, ar derybos su planeta ir mus supančia aplinka tęsis amžinai.

Spektaklio vizualui kurti scenografė Elžbieta Kvašytė panaudojo į tekstilės atliekų konteinerius gyventojų išmestus rūbus. Taip vieniems laikytas nebenaudojamas atliekas pritaikydama iš naujo ir sukurdama galimybę jiems egzistuoti naujuose pavidaluose, vis pratęsiant jų galiojimo laiką.

Kūrybinė komanda:

spektaklio idėjos autorė, režisierė ir choreografė – Viktorija Bobinaitė, šokėjai – Julija Stankevičiūtė ir Lukas Karvelis, kompozitorė Monika Sokaitė, scenografijos kūrėja – Elžbieta Kvašytė, kostiumų kūrėja – Simona Savickaitė, asistuojantis režisierius – Luca Vassos, šviesų dailininkas – Pijus Vasiliauskas, vadyba: Lina Morkūnaitė, muzikos kūrinio autorė – Gabrielė Vilkickytė.

Spektaklio premjera – 2021 m. gegužės 4 ir 5 d. „Menų spaustuvėje“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukų autorius – fotografas Dmitrijus Matvejevas

 

 

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.