Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Spausdinti

Kaip atliekas tvarko Japonijos gyventojai?

Papietavę parke išmetate šiukšles į artimiausią šiukšliadėžę ar atliekas nešatės namo, kad tinkamai jas išrūšiuotumėte? Lietuvoje tokių pavyzdžių pamatysime retai, o štai Japonijoje taip nieko nenustebintumėte.

Tekančios Saulės šalyje atliekos yra išmetamos į paskirtus atliekų surinkimo punktus, tam paskirtą dieną bei laiku. Jei paaiškėja, kad šiukšlės atsidūrė ne ten, kur joms vieta, gyventojams atliekos gali būti grąžintos. Nepaisantys galiojančių griežtų taisyklių gali būti nubausti tūkstantinėmis baudomis ar net atlikti bausmę kalėjime.

Atliekų rūšiavimas bei perdirbimas Japonijoje – itin svarbus gyvenimo kokybei, todėl itin didelę rolę čia užima ir gyventojų sąmoningumas. Jie ne tik informuoja tarnybas, jei kaimynas paliko atliekas ne ten, kur reikia. Japonai jau daugelį metų rūšiuoja popierių, plastiką bei metalą viešose vietose, o jei to padaryti negali, nešasi atliekas namo.

Kviečiame sekti japonų pavydžiu ir atsakingai palaikyti švarią aplinką visų gerovės vardan.

Daugiau apie rūšiavimą Japonijoje kviečiame žiūrėti ČIA

 

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.