Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Spausdinti

Europos atliekų mažinimo savaitė – dėmesys aplinkos taršai vienkartinio plastiko gaminiais

Lapkričio 17-25 dienomis minima Europos atliekų mažinimo savaitė, kurios metu visose Europos valstybėse atkreipiamas dėmesys į atliekų problemą, šviečiama visuomenė, kaip galime atsakingiau vartoti mažinant atliekų, patenkančių į aplinką, sąvartynus, skaičių. Šiemet Lietuvoje vyksiančių renginių metu didžiausias dėmesys bus skiriamas vienkartinių plastiko gaminių keliamoms problemoms.

 „Svarbu yra nuolat kalbėti apie būdus, kaip mažinti atliekų kiekį, ir ugdyti žmonių atsakingumą už savo veiksmus. Juk tai, ką paliekam po savęs, turėtų rūpėti kiekvienam iš mūsų. Ši savaitė yra puiki proga dar kartą apie tai pagalvoti ir pradėti keisti savo įpročius,“ – sakė VASA direktorius Rimantas Juknevičius.

Lietuva prie Europos atliekų mažinimo savaitės prisijungė 2015 metais. Šios tarptautinės akcijos koordinatorė mūsų šalyje yra Aplinkos ministerija. Kasmet ji organizuoja įvairius renginius, susijusius su šia tematika.

Kviečiame pažiūrėti trumpą video reportažą apie tai, kuo pakeisti vienkartinius šiaudelius ar maistinę plėvelę mūsų kasdienėje rutinoje: https://bit.ly/2C9aLLv. Gal tai bus stimulas pradėti keisti savo įpročius.

Naujienų prenumerata
Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir naujausią informaciją gausite tiesiai į savo el. pašto dėžutę.